Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Usuwanie mgły olejowej


W celu skutecznego odciągu mgły lub emulsji olejowej z maszyn technologicznych proponujemy filtry kasetowe z serii MistAIR lub filtry elektrostatyczne ElstaAIR.

MistAIR


Filtry Mini MistAIR są filtrami kasetowymi stosowanymi do oczyszczania powietrza z emulsji olejowej w różnej postaci (dymy, opary, mgła). Urządzenia z tej serii zostały specjalnie zaprojektowane w celu bezpośredniego montażu na obrabiarkach w zakładzie produkcyjnym, gdzie instalacja odciągowa nie jest konieczna lub wymagana odpowiednimi przepisami. W celu usuwania zanieczyszczonego powietrza z wielu maszyn skrawających stosowane są modułowe filtry mgły olejowej MODULAR MistAIR. Jeden wspólny filtr połączony jest siecią kanałów wentylacyjnych ze źródłem zanieczyszczenia (tokarki, frezarki i inne maszyny CNC).

W swojej ofercie posiadamy również mobilne filtry MistBOX stosowane do oczyszczania powietrza z mgły olejowej lub emulsji zmieszanych z wodą. Ich budowa oraz koncepcja filtracji powietrza zbliżona jest do filtrów MODULAR MistAIR jednak zastosowany układ jezdny filtra sprawia, że jest on bardziej uniwersalny.

12

ElstaAIR

Jednym z najskuteczniejszych sposobów filtracji powietrza i gazów zanieczyszczonych mgłą olejową są filtry elektrostatyczne. Urządzenia z serii ElstaAIR, wyposażone są w wysokiej klasy filtr elektrostatyczny, który cechuje się wysoką wydajnością poprzez wyładowanie elektrostatyczne oddziaływujące na cząsteczki zanieczyszczeń. Filtry elektrostatyczne są najbardziej zaawansowanym i nowoczesnym rozwiązaniem odseparowania mgły lub emulsji olejowej z zanieczyszczonego powietrza. Dzięki odpowiedniej konstrukcji filtra, brak elementów podlegających wymianie, a jedyny proces regeneracji polega na umyciu płyt osadczych. Dzięki budowie kompaktowej, filtry ElstaAIR mogą być wykorzystywane w różnej konfiguracji montażu: montowane na maszynie, suficie, ścianie lub kolumnie. Dostępna jest także wersja mobilna ElstaBOX w 3 odmianach: OIL przeznaczone do separacji mgły olejowej; S zaolejonych dymów spawalniczych i ECO w wersji ekonomicznej. Ponadto filtry elektrostatyczne mogą być użyte w istniejących już instalacjach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych, jako dodatkowy filtr wspomagający system filtrowentylacyjny. 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl