Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Stoły warsztatowe


Stół warsztatowy stanowi pojedyncze, wyodrębnione stanowisko robocze, na którym odbywają się procesy spawania, szlifowania oraz cięcia gazowego lub plazmowego. Ze względu na ciężki charakter prowadzonych prac na tych stanowiskach, stoły warsztatowe muszą cechować się bardzo mocną i trwałą konstrukcją.

ZB

Stół warsztatowy ZB z odciągiem dolnym i bocznym stosowany jest do odciągu dymów i pyłów podczas szlifowania, spawania i cięcia. Wyposażony jest w prefiltr metalowy do wyłapywania cząstek o wysokiej temperaturze mogących uszkodzić filtr poliestrowy. Natomiast stół ZB-POL wyposażony jest w filtr patronowy poliestrowy, dlatego też może być zastosowany do prac szlifierskich, gdzie mamy do czynienia z pyłem suchym, nie higroskopijnym i bez iskier. Ręczne czyszczenie filtra odbywa się za pomocą zewnętrznej korby. Stoły z rodziny ZB wykonane są z lakierowanej blachy. Ściany boczne są odłączane. Szuflada na odpady. Stół może być wyposażony w dodatkowy zespół filtrowentylacyjny ZB-POL o wydajności do 4200 m3/h.

SF-1000 i S-1000

Stół warsztatowy SF-1000 o wydajności 1000 m3/h polecany jest przede wszystkim do odciągu dymów i pyłów spawalniczych. Urządzenie jest wyposażone w dwa odciągi, górny i dolny: ramię samonośne 1620P oraz ruszt z przepustnicą. Stanowisko przeznaczone jest do prac na powierzchni stołu lub stolika obrotowego oraz w promieniu działania ramienia (standardowo 2m). SF-1000 wyposażony jest w prefiltr metalowy (tzw. łapacz iskier) i 2 wkłady patronowe o wysokiej skuteczności filtracji 99%, które czyszczone są impulsem sprężonego powietrza. Dostępna jest także wersja S-1000 bez zespołu filtrowentylacyjnego, który ma zastosowanie w przypadku, gdy na zakładzie planuje się lub już istnieje instalacja wyciągowa połączona z odpowiednim filtrem.

AS

Stół warsztatowy z serii AS jest specjalnie zaprojektowanym stanowiskiem do cięcia plazmowego i gazowego w celu odciągu dymów i pyłów. Model AS/P jest to wersja mobilna z komorą wodną, która umożliwia gaszenie iskier i dodatkowo nawilża powietrze na hali. Stół może być wyposażony w wentylator lub filtr o wydajności do 1800 m3/h. Kompaktowe gabaryty o wymiarach 1x1x1m.


2A

Mobilny stół warsztatowy z odsysaniem zanieczyszczeń wykonany z lakierowanych arkuszy stalowych, nadaje się do obróbki drewna, klejenia, pochłaniania zapachów, itp. Wysokość blatu 850 mm, głębokość 700 mm i szerokość od 1,5 do 3 metrów w zależności od potrzeb Klienta. Wydajność stołu od 2500 do 5000 m3/h.


ATL

Stół warsztatowy z wysokowydajnym filtrem elektrostatycznym polecany jest do wszystkich tych prac warsztatowych i laboratoryjnych, gdzie mamy do czynienia z dymami i gazami zanieczyszczonymi substancjami oleistymi, np: spawanie TIG. Seria ATL dostarczana jest ze sterowaniem elektrycznym, regulatorem mocy i wentylatorem promieniowym z recyrkulacją powietrza do otoczenia o wydajności 2000 m3/h. Wymiary stołu: głębokość 850 mm, szerokość 1400 mm, wysokość 1710 mm. Wymiary rusztu to 860 x 530 mm.

ZSH

Stół warsztatowy z frontową ścianą ssawną, zbudowany z malowanej blachy ocynkowanej. Dostarczany z filtrem akrylowym, Paint-Stop lub Binks w zależności od rodzaju zanieczyszczenia. Służy do drobnych prac malarskich, klejenia, usuwania zapachów, itp. W zależności od potrzeb Klienta może być wykonany o szerokości od 1 do 2,5 m i odpowiednio o wydajności od 1800 do 4500 m3/h. Standardowa wysokość stołu to 1850 mm, a głębokość 1000 mm.

ZB/LAM

Model ZB / LAM wykonany jest z lakierowanej stali czarnej lub polerowanej stali nierdzewnej, w zależności od rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki zastosowanym filtrom patronowym i HEPA, model ten pozwala uzyskać niezwykle czyste powietrze (do 100%), co gwarantuje sterylne warunki pracy odpowiednie do zadań w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, elektronicznym itp. Obszar roboczy stołu jest omywany pionowym przepływem powietrza (do 0,45 m/s) od góry do dołu dzięki nawiewnikom wyposażonym w filtr HEPA. Ok. 70% filtrowanego powietrza poddaje się recyklingowi, podczas gdy pozostałe 30% jest usuwane na zewnątrz.

 

Zastosowanie
  • spawanie (TIG, MIG), lutowanie;
  • polerowanie, szlifowanie;
  • cięcie gazowe lub plazmowe;
  • prace laboratoryjne.
1
ZB
2
ZB-POL

3
SF-1000
4
S-1000

as

2a

atl

zsh

zb/lam


  
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl