Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Projektowanie


projektowanieAby zapewnić skuteczną wentylację stanowisk pracy już we wstępnym etapie doboru odpowiedniego urządzenia, należy przeprowadzić odpowiednie analizy, obliczenia i prace projektowe celem wykonania prawidłowego systemu wentylacji. Najważniejszym etapem prac projektowych jest oszacowanie wymaganej prędkości powietrza w miejscu lokalizacji zanieczyszczenia, w taki sposób, aby zapewnić prawidłowe porywanie cząstek (pyłu, kropel, gazu) u źródła zanieczyszczenia. Ważne jest także zapewnienie odpowiedniej ilości wymian powietrza w pomieszczania zgodnie z wymogami sanitarnymi. Kolejnym wielkim problemem wśród wielu projektantów jest oszacowanie prędkości powietrza w rurociągach w taki sposób, aby nie dopuścić do osadzania się zanieczyszczeń w kanałach wentylacyjnych, a z drugiej strony ograniczyć hałas i opory przepływu. Co ma zasadnicze znaczenie na warunki panujące w zakładzie podczas eksploatacji systemu. Prawidłowo dobrane elementy systemu bez przewymiarowania mogą również wpływać na mniejsze koszty eksploatacyjne. 

U Nas masz pewność, że wszystkie urządzenia i systemy filtrowentylacyjne dobierane są według ściśle określonych zasad, od podstaw teoretycznych i wymogów sanitarnych, aż po doświadczenie projektantów. Każde zadanie od Klienta traktujemy indywidualnie. Opracowujemy i proponujemy kilka koncepcji możliwości wentylacji stanowisk pracy, od ekonomicznych czyli najprostszych aż do ekologicznych, gdzie proponujemy nowoczesne rozwiązania filtrowentylacyjne ograniczające zużycie energii (odzysk ciepła, nawiew czystego powietrza z powrotem do hali, system PUSH_POOL_HOOD© i PUSH_POOL_ECO©). 

Przykładowe projekty:

1 Wykonujemy projekty instalacji odpylania i systemów wentylacyjnych. Przy zakupie naszych produktów - projekt wykonujemy GRATIS! 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl