Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Odpylanie workowe


Odpylacze workowe

Podstawowym przeznaczeniem odpylania workowego jest usuwanie wiórów i trocin z maszyn stolarskich, a także do usuwania pyłów i wiórów na stanowiskach cięcia i szlifowania tworzyw sztucznych, gumy, itp.

EKO-1

EKO-1 jest odpylaczem workowym o wydajności 1100 m3/h, który służy do odciągu pyłu z pojedynczych obrabiarek. Odpylacz może być podłączony do odpowiedniego króćca za pomocą węża elastycznego o średnicy 125 mm. Jeżeli nie ma takiego króćca, odciąg zanieczyszczeń może być realizowany za pomocą ramienia odciągowego montowanego na odpylaczu. W odpylaczu następuje separacja pyłu na workach filtracyjnych BT17 w górnej części urządzenia, które są strzepywane i opadają na dół do worka polietylenowego, który po zapełnieniu jest wymieniany na nowy. Pojemność worka na odpady wynosi 120l. Dla skutecznego odciągu zanieczyszczeń zastosowano wentylator o mocy 0.75 kW z wirnikiem otwartym do transportu wiórów i trocin. Niski poziom hałasu 82dB dopuszcza pracę odpylacza w pomieszczeniach przemysłowych. Kółka skrętne z hamulcami zapewniają pełną mobilność i uniwersalność urządzenia.
12
EKO-2
EKO-2 jest odpylaczem 3 workowym o wydajności 2800 m3/h, który służy do odciągu pyłu z wielu stanowisk roboczych. Odpylacz wyposażony jest w głowicę z 4 króćcami wlotowymi o średnicy 125 i 160 mm. W odpylaczu następuje separacja pyłu na górnych i dolnych workach filtracyjnych z tkaniny BT17. Zanieczyszczenia opadają do worka filtracyjnego, który po zapełnieniu jest opróżniany. Pojemność worka na odpady wynosi 400l. Dla skutecznego odciągu zanieczyszczeń zastosowano wentylator o mocy 2.2 kW z wirnikiem otwartym do transportu wiórów i trocin. W odróżnieniu od EKO-1, EKO-2 charakteryzuje się wyższym poziomem hałasu (94dB). Kółka skrętne z hamulcami zapewniają pełną mobilność i uniwersalność urządzenia do odpylanie workowe

3

Zastosowanie
  • zakłady stolarskie, meblarskie, modelarskie;
  • obróbka skrawaniem drewna i płyt wiórowych;
  • szlifowanie, cięcie tworzyw sztucznych, odpylanie workowe 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl