Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Instalacje odpylania


Profesjonalne instalacje odpylania PSG Systems

Problem ochrony zdrowia człowieka i czystość stanowisk pracy jest nierozerwalnie związany z rozwojem technologii i świadomości człowieka w dziedzinie czystości powietrza w zakładach produkcyjnych i przetwórczych. Ochrona zdrowia pracowników poprzez zapewnienie czystego powietrza nabiera coraz większego znaczenia i jest obecnie jednym z zagadnień priorytetowych dla każdego pracodawcy. Przed pracodawcami w branży stają coraz to nowe zadania związane z rosnącymi wymaganiami odnoszącymi się do bezpiecznej organizacji miejsc pracy. Sytuacja ta przyczynia się do wzrostu zainteresowania wszelkimi rozwiązaniami prowadzącymi do skutecznej poprawy warunków pracy i czystego powietrza.

Instalacje odpylania mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zanieczyszczeniem stanowisk pracy, pyłami suchymi o bardzo drobnych cząstkach, wymagających ich usunięcia i odpylenia powietrza w filtrze. Odpylanie technologiczne stosowane jest głównie w branży spawalniczej, metalowej, drzewnej, energetycznej, ceramicznej, spożywczej i farmaceutycznej.

Jednym z podstawowych problemów występujących w zakładach przemysłowych jest zapylenie powstające podczas procesów produkcyjnych. Zapylenie powstaje głównie w wyniku obróbki materiałów lub podczas przesypywania materiałów sypkich pomiędzy przenośnikami. Powstające pyły negatywnie wpływają na zdrowie człowieka, szczególnie te o mikroskopijnej wielkości. Niektóre gatunki pyłów oddziaływają toksycznie na organizm ludzki. Zapylenie może być przyczyną nie tylko dolegliwości zdrowotnych i chorób zawodowych, lecz przyczynia się także do zmniejszenia wydajności pracownika w otoczeniu „brudnego” powietrza. Dlatego też, należy zmniejszać stężenie pyłu na stanowiskach roboczych m.in. przez skuteczne instalacje odpylania. 

Aby instalacje odpylania były możliwie najbardziej skuteczne, należy stosować odciągi miejscowe w postaci ramion samonośnych, ssaw i okapów zlokalizowanych w pobliżu źródła emisji zanieczyszczeń. Na bieżąco należy zapewnić usuwanie wszelkich skupisk pyłu, aby zapobiec unoszeniu się i powtórnemu osiadaniu pyłu. W przypadku, gdy warstwa pyłu zbiera się na posadzce hali, należy stosować odkurzacze przemysłowe, ponieważ narastająca warstwa wokół obrabiarek do drewna może stworzyć poważne zagrożenie. Instalacja odpylania nie może gromadzić ładunków elektrostatycznych, gdyż grozi to wywołaniem iskry. Kanały odciągowe powinne być wykonane ze stali o grubości ścianki 2 lub 3 mm w zależności od rodzaju pyłu i jego właściwości erozyjnych, aby nie dopuścić do szybkiego ścierania i uszkodzenia kanałów. Bardzo ważna jest szczelność połączeń w instalacji, ponieważ wszelkie nieszczelności powodują wydostawanie się pyłu na zewnątrz i zmniejszają skuteczność odpylania. 

W celu skutecznej filtracji zapylonego powietrza wymaga się stosowania odpowiedniego filtra w zależności od rodzaju zanieczyszczenia i ilości usuwanego powietrza oraz odpowiedniego systemu odciągu pyłu ze źródła ich powstawania. Aby móc zrealizować te wymagania firma PSG SYSTEMS posiada w sprzedaży szeroki i zróżnicowany asortyment filtrów workowych i patronowych, który odpowiada większości zapotrzebowań w dziedzinie filtracji, również w wykonaniu ATEX. Dodatkowo posiadamy mobilne odpylacze workowe i odkurzacze przemysłowe oraz cyklony, które znacząco poszerzają ofertę i możliwości wykorzystania urządzeń filtrowentylacyjnych. Poza tym opracowujemy i konstruujemy rozwiązania specjalnie dostosowane do bardziej wymagających zadań i jesteśmy otwarci na nowe problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza. Aby ograniczać negatywne skutki utraty ciepłego powietrza w wyniku jego usuwania na zewnątrz hali produkcyjnej, firma PSG SYSTEMS w swojej ofercie posiada nowatorskie rozwiązania w celu odzysku ciepła, a jednocześnie zwiększające efektywność wentylacji stanowisk pracy poprzez zwrotny nawiew powietrza do hali.

instalacje odpylania
Filtr JcX


profesjonalne instalacje odpylania
Śluzy celkowe


odpylanie
Podajnik ślimakowy
instalacje odpylaniaPSG Systems - instalacje odpylaniasystem odpylania 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl