Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Filtry spawalnicze


Problem ochrony zdrowia człowieka przy pracach spawalniczych jest nierozerwalnie związany z rozwojem technologii spawalniczych, doskonaleniem materiałów dodatkowych oraz powszechnym stosowaniem spawania w różnych gałęziach przemysłu. Ochrona zdrowia pracowników przy procesach spawania nabiera coraz większego znaczenia i jest obecnie jednym z zagadnień priorytetowych dla każdego pracodawcy. Przed pracodawcami w branży spawalniczej stają coraz to nowe zadania związane z rosnącymi wymaganiami odnoszącymi się do bezpiecznej organizacji miejsc pracy. Sytuacja ta przyczynia się do wzrostu zainteresowania wszelkimi rozwiązaniami prowadzącymi do skutecznej poprawy warunków pracy przy procesach spawania, w tym odciągami dymów i pyłów spawalniczych i filtrowentylacją zakładów produkcyjnych.

W przypadku wyodrębnionych stanowisk spawalniczych, na których spawa się niewielkie elementy, proponujemy odciągi miejscowe w postaci samonośnych ramion odciągowych mocowanych do ściany, stołu lub na słupie wsporczym. Przegubowa i masywna budowa zapewnia pełną regulację obrotu i zasięgu ramienia oraz optymalne ustawienie ssawki w bliskiej odległości od miejsca spawania. Odciągi miejscowe zapewniają skuteczny odciąg dymów i pyłów spawalniczych bezpośrednio ze źródła emisji powstawania zanieczyszczeń. Dodatkowo, poprzez zastosowanie filtra patronowego spawalniczego istnieje możliwość filtrowentylacji zakładu produkcyjnego w systemie PUSH PULL HOOD. Jest to nowoczesny system, w którym zanieczyszczone powietrze usuwane jest z dolnej strefy pomieszczenia poprzez odciągi dolny (ramiona, ssawy, stoły), a oczyszczone powietrze z powrotem jest nawiewane do górnej strefy pomieszczenia. Przepływ powietrza w systemie góra-dół pozwoli na stworzenie bariery powietrznej omywającej drogi oddechowe, co zmniejszy wpływ zanieczyszczeń na zdrowie i wydajność pracowników. 

1  

Podczas spawania mają zastosowanie również mobilne urządzenia filtrowentylacyjne jako filtry spawalnicze z ramieniem odciągowym. Są bardziej uniwersalne, ze względu na możliwość przemieszczania urządzenia pomiędzy stanowiskami i nie wymagają budowy dodatkowej instalacji wyciągowej. W ofercie posiadamy filtry mobilne z serii AirBOX i JetBOX. Filtry z serii AirBOX wyposażone są w wkład kieszeniowy i przeznaczone są do doraźnych prac warsztatowych z uwagi na brak systemu czyszczenia wkładu. Filtry mobilne z serii JetBOX przeznaczone są do pracy ciągłej w najbardziej trudnych warunkach i wymagających zadań. Głównym filtrem jest wkład patronowy, który czyszczony jest sprężonym powietrzem, przez co możliwa jest ciągła praca urządzenia filtrowentylacyjnego pod pełnym obciążeniem. Stosowane są głównie na stanowiskach spawania, cięcia i szlifowania, a także innych procesów wymagających skutecznego odciągu zanieczyszczeń.

 2 3  

Dla zapewnienia większego komfortu prac spawalniczych prowadzonych na wyodrębnionych stanowiskach pracy, proponujemy nowoczesne i bardzo wytrzymałe stoły warsztatowe. Odciąg dolny i górny zanieczyszczeń zapewnia skuteczną wentylację i usuwanie dymów i pyłów podczas różnych prac warsztatowych. Stoły warsztatowe mogą być połączone wspólną instalacją wentylacyjną z filtrem lub posiadać własny moduł filtrowentylacyjny.

4  

W przypadku wielkogabarytowych hal produkcyjnych, w których proces spawania odbywa się na dużej powierzchni hali, a odciągi miejscowe są bezcelowe z uwagi na wielkogabarytowe spawane elementy, proponujemy systemy filtrowentylacyjne PUSH PULL ECO wykonane na filtrach spawalniczych. Jest to bardzo wydajny i ekonomiczny system, który zapewnia skuteczny odciąg dymów i pyłów spawalniczych z całej objętości hali. Pozwala ograniczyć zarówno koszty inwestycyjne, jak i eksploatacyjne, z uwagi na małą ilość elementów montażowych, szybkość montażu całego systemu i odzysk ciepła na hali.

5   
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl