Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Filtry przemysłowe


Opis

Filtry przemysłowe wyróżniają się wysoką wydajnością i skuteczną filtracją powietrza pod znacznie większym obciążeniem membrany filtracyjnej w odróżnieniu do filtrów przemysłowych. Filtry przemysłowe przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach z pyłem o szczególnie trudnym charakterze, także wybuchowym. Filtry przemysłowe mają szczególne zastosowanie w przemyśle energetycznym do odpylania pyłu węglowego, ceramicznym, hutniczym przy odpylaniu pieców odlewniczych, itp. Filtry przemysłowe posiadają automatyczny wysokowydajny i ekonomiczny system czyszczący JetAIR, który daje Tobie gwarancję, że otrzymujesz filtr o podwyższonym okresie eksploatacji zarówno materiałów filtracyjnych jak i całego urządzenia.

Szeroki asortyment filtrów przemysłowe o powierzchni filtracji od 10 do 1340 m2 spełnia w zasadzie wszelkie potrzeby oczyszczania powietrza o wydajności od 450 do 100.000 m3/h. W zależności od procesu produkcyjnego i rodzaju pyłu proponujemy prostokątne (FplaX, FplaV) lub walcowe (JeX, JeV) filtry przemysłowe. W zależności od potrzeb klienta i wielkości filtra, worki filtracyjne mogą być wymieniane od strony „brudnej” przez rewizję z boku filtra (FplaX, JeX) lub przez właz na filtrze od strony czystego powietrza (FplaV, JeV). Dzięki mocnej konstrukcji i zabezpieczeniu filtra przeciwko oddziaływaniu czynników zewnętrznych, wymienione wyżej filtry mogą być posadowione zarówno na zewnątrz hali jak i wewnątrz. W dolnej części filtra znajduje się zsyp pyłów, który może być zakończony pojemnikiem na pył, big-bagiem lub śluzą celkową czy przenośnikiem ślimakowym, w zależności od ilości pyłu i wymagań Klienta.

Jesteśmy producentem filtrów przemysłowych, więc dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra oraz wyposażenie filtrów (zabezpieczenia przeciwwybuchowe zgodnie z dyrektywą ATEX, śluzy celkowe, przenośniki ślimakowe i inne).

Charakterystyka

Wewnątrz komory filtracyjnej zainstalowane są kosze z workami filtracyjnymi o wysokiej wytrzymałości i trwałości dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów włókienniczych. W ścianie komory filtracyjnej znajduje się otwór wlotowy zanieczyszczonego powietrza. W zależności od typu filtra, worki filtracyjne mogą być wymieniane od boku lub z góry filtra, od strony czystej lub brudnej.

Zespół worków filtracyjnych z koszami jest umocowany do blachy sitowej pomiędzy komorą oczyszczonego powietrza a komorą filtracyjną. Do wnętrza worków włożone są kosze filtracyjne wyposażone w dysze Venturiego. Dysze wykonane są z polipropylenu lub aluminium.

Zsyp ma kształt stożka, aby umożliwić swobodne opadanie pyłu na dno filtra. Zsyp może być zakończony dozownikiem celkowym, przenośnikiem ślimakowym lub pojemnikiem na pył. Służą one do szczelnego zamknięcia filtra od strony zsypu oraz do usuwania nagromadzonego pyłu. W zależności od wielości filtra możliwość jest wykonania kliku zbiorników na pył.

Konstrukcja wsporcza składa się z ramy oraz podpór o wysokiej wytrzymałości, na których zamontowany jest filtr.

Instalacja elektryczna składa się z szafki sterowniczej oraz przewodów łączących szafkę z zaworami elektromagnetycznymi sterującymi impulsami sprężonego powietrza w celu czyszczenia i regeneracji worków filtracyjnych.

Zasada działania

Zanieczyszczone powietrze trafia do komory rozprężnej, gdzie cięższe i grubsze zanieczyszczenia opadają na dno filtra pod wpływem działania efektu cyklonu. Następnie powietrze trafia do komory wkładów filtracyjnych, w której drobne frakcje pyłów wychwytywane są na powierzchni filtra. Nagromadzanie pyłu na powierzchni filtracyjnej prowadzi do wzrostu oporów przepływu, co przejawia się wzrostem różnicy ciśnień. Manometr różnicowy odczytuje chwilową wartość różnicy ciśnień przed i za filtrem i w momencie przekroczenia granicy krytycznej, czyli maksymalnej różnicy ciśnień wysyła sygnał do sterownika AU, który zarządza pracą elektrozaworów w systemie JetAIR. Zawór otwiera się na bardzo krótki czas i sprężone powietrze z kolektora wpada w postaci impulsu do rurek przedmuchowych umieszczonych nad każdym wkładem. Powstały impuls sprężonego powietrza jest wzmocniony w dyszy Venturiego i przesuwa się wzdłuż filtra jako fala powietrzna powodując jego wybrzuszenie i strzepywanie pyłu z powierzchni filtra. W zależności od liczby zastosowanych worków, system JetAIR steruje pracą elektrozaworów w taki sposób, aby efektywnie usuwać zanieczyszczenia przy jak najmniejszym zużyciu sprężonego powietrza i w jak najmniejszym stopniu wpływać na sąsiednie wkłady filtracyjne pracujące pod obciążeniem. Następnie oczyszczone powietrze trafia do komory „czystej”, skąd za pomocą wentylatora jest usuwane na zewnątrz lub nawiewane z powrotem na halę („odzysk ciepła”).

Zastosowanie

  • przemysł energetyczny, hutniczy, drzewny;
  • przemysł spożywczy, farmaceutyczny;
  • przemysł ceramiczny, cementownie, produkcja asfaltu;
  • inne aplikacje, gdzie występują pyły o szczególnie trudnym charakterze;

Parametry
FplaX
FplaXJeV
JeV
JeX
JeX
Model
Liczba wkładów
Powierzchnia Wydajność

[szt] [m2] max. [m3/h]
JeV, JeX
15 - 300
10 - 390
100.000
FplaV, FplaX
20 - 300
15 - 420
150.000
JcX
15 - 30010 - 390100.000
FconV, FconX
100 - 1200
150 - 1600
500.000

Jesteśmy producentem filtrów, więc dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra, wyposażenie filtrów (zabezpieczenia przeciwwybuchowe ATEX, śluzy celkowe, przenośniki taśmowe).

Wszystkie filtry mogą być wykonane w wersji standardowej, specjalnej lub ATEX.
 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl