Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Filtry patronowe


Filtry patronowe od PSG Systems

Opis

Filtr patronowy (tzw. cartridge, nabojowy) wyróżnia się wysoką wydajnością i skuteczną filtracją w przystępnej cenie. Filtry są przeznaczone do separacji lekkich pyłów powstających podczas obróbki metali, tworzyw sztucznych, farb proszkowych, a przede wszystkim pyłów i dymów spawalniczych. Filtry standardowo posiadają automatyczny system czyszczący JetAIR, który daje Tobie gwarancję, że otrzymujesz filtr o podwyższonym okresie eksploatacji zarówno materiałów filtracyjnych jak i całego urządzenia.

Szeroki asortyment filtrów patronowych spełnia w zasadzie wszelkie potrzeby oczyszczania powietrza o wydajności od 500 do 100.000 m3/h. Najmniejszy filtr patronowy - model FN 4500 - nadaje się do wszelkiego typu mniejszych zadań filtracyjnych, natomiast duży Jumbo X o powierzchni filtracji 2300 m2 jest przeznaczony do bardziej wymagających zadań przy odpylaniu dużych zakładów produkcyjnych.

Bardzo popularnym filtrem patronowym jest filtr FN 7500, przede wszystkim ze względu na niską cenę i szeroki zakres wydajności. Posiada wkłady patronowe w układzie pionowym, dzięki czemu ułatwione jest czyszczenie wkładów impulsem sprężonego powietrza z pyłów nagromadzonych na powierzchni filtracyjnej. W dolnej części filtra znajduje się zbiornik pyłów wyposażony w system jezdny, który zapewnia łatwe i szybkie usuwanie nagromadzonego pyłu w filtrze. Filtr FN 7500 produkowany jest w 3 wersjach tj. model S o wydajności 3000 m3/h; model L o wydajności 5000 m3/h i model XL o wydajności 8000 m3/h.

Charakterystyka

Wkłady filtracyjne wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału (poliester lub celuloza), a ich czyszczenie odbywa się za pomocą impulsów sprężonego powietrza w wysokowydajnym i ekonomicznym systemie JetAIR. Wkłady filtracyjne o kształcie walcowym usytuowane są osią długą w pionie. Wlot filtra zaprojektowany jest w taki sposób, aby wstępnie odseparować grubsze frakcje zanieczyszczeń. Wewnątrz urządzenia zastosowano specjalne kierownice powietrza, które chronią przed uszkodzeniem membranę filtracyjną. Dodatkową zaletą jest optymalny rozkład powietrza w całej objętości filtra, co zapewnia równomierne obciążenie wkładów filtracyjnych. Powyższe rozwiązania konstrukcyjne przyczyniły się do zwiększania wydajności i efektywności usuwania zanieczyszczeń z odciąganego powietrza. Dzięki zastosowaniu systemu JetAIR znacznie obniżono zużycie sprężonego powietrza, przez co zredukowano do minimum koszty eksploatacyjne filtra.

Zasada działania

Zanieczyszczone powietrze trafia do komory rozprężnej, gdzie cięższe i grubsze zanieczyszczenia opadają na dno filtra do zsypu. Zsyp może być zakończony pojemnikiem na pył lub śluzą celkową do automatycznego odbioru pyłu. Następnie powietrze trafia do komory wkładów filtracyjnych, w której drobne frakcje pyłów wychwytywane są na powierzchni filtra. Nagromadzanie pyłu na filtrze prowadzi do wzrostu oporów przepływu, co przejawia się wzrostem różnicy ciśnień. Manometr różnicowy odczytuje chwilową wartość różnicy ciśnień przed i za filtrem i w momencie przekroczenia granicy krytycznej, czyli maksymalnej różnicy ciśnień wysyła sygnał do sterownika AU, który zarządza pracą elektrozaworów w systemie JetAIR. Zawór otwiera się na bardzo krótki czas i sprężone powietrze z kolektora wpada w postaci impulsu do rurek przedmuchowych umieszczonych nad każdym wkładem. Powstały impuls sprężonego powietrza jest wzmocniony w dyszy Venturiego i przesuwa się wzdłuż filtra jako fala powietrzna powodując jego wybrzuszenie i strzepywanie pyłu z powierzchni filtra. W zależności od liczby zastosowanych wkładów, system JetAIR steruje pracą elektrozaworów w taki sposób, aby efektywnie usuwać zanieczyszczenia przy jak najmniejszym zużyciu sprężonego powietrza i w jak najmniejszym stopniu wpływać na sąsiednie wkłady filtracyjne pracujące pod obciążeniem. Następnie oczyszczone powietrze trafia do komory „czystej”, skąd za pomocą wentylatora jest usuwane na zewnątrz lub nawiewane z powrotem na halę („odzysk ciepła”).

Zastosowanie

- spawalnictwo, szlifowanie, obróbka metali;
- piaskowanie, śrutowanie, malowanie proszkowe;
- inne aplikacje, gdzie występują lekkie pyły suche;

Parametryfiltry patronowe
7500
SaX
SAX

PGS Systems - filtr patronowy
PID

Jumbo-X
Jumbo X
Model
Liczba wkładów
Powierzchnia Wydajność

[szt] [m2] [m3/h]
4500
118 - 24100 - 1500
7500
472 - 1602000 - 6000
7500 XL
492 - 212
6000 - 10.000
PID
2-32124-92
500 - 3000
SAX
6 - 36192 - 212
10.000 - 40.000
Jumbo X
5 - 105
60 - 2460
2000 - 100.000

Jesteśmy producentem filtrów, więc dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra, wyposażenie filtrów (zabezpieczenia przeciwwybuchowe ATEX, śluzy celkowe, przenośniki taśmowe).

Wszystkie filtry mogą być wykonane w wersji standardowej, specjalnej lub ATEX.
 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl