Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Filtry do wypalarki plazmowej


Dymy i pyły podczas procesu cięcia metali przy zastosowaniu łuku plazmowego bądź laserowego stanowią jeden z najbardziej uciążliwych czynników na stanowisku pracy, który negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka. Ochrona zdrowia pracowników przy procesach cięcia metali nabiera coraz większego znaczenia i jest obecnie jednym z zagadnień priorytetowych dla każdego pracodawcy. Sytuacja ta przyczynia się do wzrostu zainteresowania wszelkimi rozwiązaniami prowadzącymi do poprawy warunków pracy.
Z powodu trudnego charakteru pyłu i dymu podczas cięcia plazmą, filtry do przecinarki plazmowej winne cechować się niskim obciążeniem wkładów przy dużej powierzchni filtracyjnej. Dobranie nieodpowiedniego filtra do plazmy może prowadzić do szybkiego zapychania wkładów, wówczas odciąg nie będzie działał prawidłowo. Zbyt wysokie obciążenie filtra znacznie przyspieszy zużycia wkładów filtracyjnych, co prowadzić będzie do częstych ich wymian. Skutkiem złego doboru filtra są wyższe koszty eksploatacyjne oraz uciążliwa jego obsługa.

Aby zapewnić skuteczny odciąg z przecinarki plazmowej przy efektywnym systemie filtracji pyłów proponujemy filtr patronowy  o powierzchni filtracyjnej 104m2 który współpracuje z każdą  wycinarką plazmową oraz laserową. 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl