Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach swojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij

Filtry do odpylania spalin


Opis

Filtry z rodziny GREENLINE charakteryzują się skuteczną filtracją spalin w podwyższonych temperaturach i są odpowiedzią na ciągle rosnące zapotrzebowanie efektywnego odpylania spalin wylotowych z kotłów małej i średniej mocy. W skrócie GREENLINE oznacza podwyższoną górną granicę stosowania filtra workowego w przemyśle energetycznym w odniesieniu do tradycyjnych jednostek filtracyjnych. Dzięki specjalnej konstrukcji filtra i systemu wlotowego z obejściem odpylacza (by-pass) oraz extra dużej powierzchni filtracyjnej istnieje możliwość zastosowania filtra do odpylania spalin o temperaturze do 270°C. Standardowo filtr sytuowany jest na zewnątrz i odporny jest na ciężkie warunki atmosferyczne. Filtr wykonany jest ze stali wraz z izolacją termiczną i z dnem zgarniakowym, w celu łatwego usuwania nagromadzonego pyłu na dnie filtra. Worki filtracyjne okrągłe usytuowane w osi pionowej czyszczone są impulsem sprężonego powietrza za pomocą automatycznego i wysokowydajnego systemu JetAIR. Filtr jest specjalnie wykonany jako filtr „o niskim zużyciu energii” dzięki dostosowaniu się do najnowszych zasad i wymogów, w celu uzyskania oszczędności energetycznych jako integralnej części bloku energetycznego ciepłowni lub elektrociepłowni. Filtr ten przy optymalnej eksploatacji zużywa jednocześnie niewielką ilość powietrza i dzięki temu jest bardziej energooszczędny od standardowego wykonania filtrów workowych. Zastosowanie filtra z rodziny GREENLINE do odpylania spalin nie wymaga stosowania dodatkowych cyklonów, a spaliny kierowane są bezpośrednio z kotła do filtra. Końcowym rezultatem jest oszczędność ok. 24.000 euro rocznie. Co sprawia, że koszty inwestycyjne urządzenia filtrującego zwracają się bardzo szybko dzięki niższym kosztom eksploatacyjnym.

Wyposażenie

- Sterownik różnicy ciśnień typu AU.
- Reduktor powietrza z filtrem wstępnym i manometrem.
- Wysokotemperaturowe worki filtracyjne Termaflex wsparte na koszach stalowych typu V.
- Podest inspekcyjny od strony zbiorników sprężonego powietrza.
- Górne drzwi inspekcyjne.
- Zgarniak z napędem do usuwania pyłu z dna filtra.
- Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, górne i dolne.
- Trzy nogi podporowe.
- Właz do zmiany wkładów workowych.
- Skrzynka elektryczna do podłączenia zaworów sprężonego powietrza, montowana przy zbiornikach.
- Izolacja termiczna na zewnątrz filtra o grubości 100 mm.
- Dodatkowe elektryczne podgrzewanie spalin o mocy 15kW, aby nie dopuścić do wykraplania się pary wodnej zawartej w spalinach przy nagłym ochłodzeniu spalin lub przerwy pracy kotła.
- 4 wieszaki do przenoszenia i montażu filtra.
- Śluza celkowa lub przenośnik ślimakowy do odbioru pyłu.


System By-Pass

W przypadku przekroczenia maksymalnej temperatury pracy filtra, spaliny poprowadzone zostaną bocznym rurociągiem z ominięciem odpylacza poprzez automatycznie sterowany system By-Pass. By-Pass stanowi zabezpieczenie worków przed zniszczeniem pod wpływem wysokiej temperatury. By-Pass również będzie się włączał w przypadku zbyt niskiej temperatury spalin, aby uniknąć kondensacji pary wodnej i powstawania kwasów wewnątrz odpylacza. 

Zastosowanie

  • kotły opalane węglem, miałem węglowym (węgiel kamienny i brunatny);
  • kotły na biomasę (odpady drewniane, trociny, płyty MDF, słoma).

Specyfikacja

  • powierzchnia filtracyjna od 125 do 1018 m2;
  • ilość spalin od 1000 do 25.500 Nm3/h;
  • gęstość zapylenia po oczyszczeniu 1 do 10 mg/m3; 
  • zużycie sprężonego powietrza o ciśnieniu 8 bar: od 0,4 do 3,6 Nm3/h;


1 
 

PSG SYSTEMS Sp. z o. o.
Al.Rzeczypospolitej 8/417
80-369 Gdańsk

Biuro:
tel. 88 129 12 39
E-mail: biuro@psgsystems.pl

Michał Gliński
tel. 512 271 869
E-mail: mglinski@psgsystems.pl